Ve skupině o 1. – 4. místo ve druhé lize i v oslabené sestavě dokázali vyhrát dvě těžké zápasy venku a stále jsou na dostřel zatím prvnímu Prostějovu B. V posledních dvou zápasech se představí basketbalisté Meziříčí na domácí palubovce. V sobotu 3. května od 17 hodin přivítají Žabovřesky a o den později od 10 hodin hrají s Kroměříží.

KROMĚŘÍŽ – VAL. MEZIŘÍČÍ 44:85 (8:14, 19:42, 33:63)

Na palubovce Kroměříže předvedli Valaši jeden ze svých nejlepších defenzivních výkonů sezony, když soupeři povolili pouhých 44 bodů. „Vzhledem k tomu, že jsme odjížděli k utkání bez dvou vysokých hráčů a opor pod košem Kováře a Idese, jsme tomu museli přizpůsobit taktiku. Soustředili jsme se hlavně na obranu a podle toho to na hřišti vypadalo. Dařila se nám defenziva po celém hřišti, hráči plnili svou roli na sto procent,“ pochvaloval si vynikající výkon svých svěřenců trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek. Hosté si vytvořili už v první půli dvacetibodový náskok, který je uklidnil. „Kluci hráli velmi uvolněně a nedovilili soupeři jejich nejsilnější zbraň protiútok. Když už pak domácí riskovali a otevírali obranu, dávali jsme další body z brejků,“ dodal spokojeně Václavek.

Body Val. Meziříčí: Halík 21, Stehlík 18, Pešat 14, Bezděk 13, Pospíšil 10, Večeřa 7, Zaviačič 2.

ŽABOVŘESKY – VAL. MEZIŘÍČÍ 60:63 (13:19, 28:28, 43:44)

Souboj s Žabovřesky byl zápasem, ve kterém naprosto dominovaly obrany. „Obě strany opravdu precizně a obětavě bránily. Napovídá tomu i poločasový stav 28:28. Obě mužstva se moc střeleckých pozic nepovolila a utkání směřovalo do rozuzlení v závěrečných minutách,“ pravil kouč Meziříčí Pavel Václavek. Koncovka utkání byla infarktová. Na začátku poslední 40. minuty vedli domácí basketbalisté 60:59. Hosté z protiútoku odvážným průnikem Stehlíka proti vysokých hráčům soupeře dali na 61:60 ve svůj prospěch. Domácí pak z protiútoku sedm vteřin před koncem neproměnili a faulovali meziříčského Bezděka. „Ten chladnokrevně proměnil oba trestné hody a zvýšil na 63:60. Domácí pak ještě zkoušeli trojku, ale netrefili. Z výhry máme obrovskou radost. Bylo to velmi tvrdé, ale naprosto korektní utkání. Řídili jej ligoví rozhodčí a bylo opravdu na úrovni,“ liboval si po vítězném zápase trenér Václavek.

Body Val. Meziříčí: Pešat 21, Stehlík a Halík 13, Pospíšil 9, Bezděk 4, Sigmund 3.

Další výsledky: Žabovřesky – Prostějov B 56:67, Kroměříž – Prostějov B 65:83.

Více čtěte v tištěném vydání Valašského deníku ve středu 23. dubna