V přímém souboji o vítězství a tím pádem i (v případě zájmu) o postup do druhé ligy se Valaši utkají na dvě utkání s Prostějovem C, který po osmibodové porážce v Olomouci doma vyhrál o patnáct bodů a poslal se tak do finále.

Do domácí odvety semifinále play off si basketbalisté KK Jasenice přivezli z Lipníka solidní patnáctibodový náskok. I přesto přistoupili ke druhému utkání velmi zodpovědně a od začátku nenechali soupeře pomyslet na jakýkoliv náznak zvratu nebo překvapení. Domácí, kteří měli v základní části neposkvrněnou bilanci 22 vítězství a žádné porážky, vedli rychle 9:0 a bylo prakticky hotovo.

„Nástup nám celkem vyšel. Nechtěli jsme nechat nic náhodě a sebrat hostům i tu nejmenší naději. V tomto se nám nástup podařil," pochvaloval si trenér KK Jasenice Petr Nachtmann.

I když pak hosté nehodili flintu do žita a dále bojovali, na zázračný obrat to nestačilo. V poločase už vedli domácí o třináct bodů a bylo jen otázkou, o kolik vyhrají. Nakonec to skončilo o dvaadvacet bodů a do finále tak po zásluze postoupila Jasenice. „Jsme rádi, že jsme odvetu zvládli bez větších výkyvů a jsme tam, kde jsme chtěli být celou sezonu – ve finále. Odvetu jsme měli po celý zápas pod kontrolou, takže jsme i mohli prostřídat všechny hráče, ať si kluci zahrají všichni, a tak to má být," dodal po utkání spokojeně kouč vítězů.

Výsledek odvety semifinále play off: KK Jasenice – Lipník 70:48 (11:8, 35:22, 55:32). Body KK Jasenice: Kabourek 18 (4 trojky), Vyroubal 16, Bezděk 14, Kročil 7, Klimek 4, Riemer 4, L. Nachtmann 3, Bartunčík 2, David 2, M. Odstrčilík, Tajzler, Buchta. Trenéři: P. Nachtmann, J. Odstrčilík. Konečný stav série: 2:0, postupuje Jasenice.

Výsledek druhé série: Prostějov C – UP Olomouc B 94:79 (31:18, 49:40, 75:60), stav série 1:1, na body postupuje Prostějov C.

Program finále: pátek 27. dubna: Prostějov C – KK Jasenice, pátek 4. května: KK Jasenice – Prostějov C (18.30, hala stavební prlmyslovky Val. Meziříčí). ⋌(mha)

Fotka „KK Jasenice" je v ag