Do odvety, která se hraje v pátek 4. května od 18.30 hodin v hale stavební průmyslovky ve Valašském Meziříčí, tak mají luxusní náskok a pokud neprohrají o šestnáct bodů, bude se hodně slavit.

Na zápas s nepříliš oblíbeným soupeřem zajíždějí basketbalisté Jasenice na Hanou se zdravým respektem a také s tajným cílem uhrát co nejlepší výsledek, pokud možno v nejlepším případě vyhrát. Tento smělý plán se týmu, vedenému trenéry Petrem Nachtmannem a Janem Odstrčilíkem, podařilo beze zbytku naplnit. Valaši, kteří v základní části ze dvaadvaceti utkání ani jednou neprohráli a zvítězili také dvakrát v semifinále play off s Lipníkem, byli od první minuty stále mírně popředu. V poločase vedli o sedm bodů a po změně stran náskok ještě narůstal až na konečných patnáct bodů. „Kluci začali velmi soustředěně, vědomi si důležitosti utkání. Byl to těžký zápas, ale zvládli jsme ho skvěle. V závěru si zahráli i všichni z lavičky a náskok do odvety je pro nás skvělý," radoval se po prvním finále kouč KK Jasenice Petr Nachtmann.

Konečné patnáctibodové vítězství dává do odvety Jasenici obrovskou šanci urvat titul mistra střední Moravy a hlavně právo hrát v příští sezoně druhou ligu. „Věřím, že zápas zvládneme podobně dobře, jako první duel. Takový zápas je ideální pozvánkou pro fanoušky, kteří se mohou v páteční podvečer přijít podívat na dobrý basket a podpořit nás v boji o mistra střední Moravy," dodává Petr Nachtmann.

Výsledek prvního finále: Prostějov C – KK Jasenice 66:81 (15:19, 30:37, 45:59). Body KK Jasenice: M. Odstrčilík 18, Bezděk 14, Riemer 11, Kabourek 11, Vyroubal 10, Klimek 7, Kročil 6, L. Nachtmann 2, Bartunčík 2, Tajzler, Buchta. Trenéři: P Nachtmann, J. Odstrčilík.