V dalším dvojkole třetí nejvyšší soutěže v zemi se představí basketbalisté Valašského Meziříčí na domácí půdě. V tělocvičně ZŠ Šafaříkova přivítají v sobotu 24. listopadu od 17 hodin Uherský Brod a o den později v 10 hodin hrají s Kroměříží.

BK PROSTĚJOV B - VAL. MEZIŘÍČÍ 69:78 (10:21 27:35 44:65)

K utkání s rezervou Prostějova, který hraje nejvyšší soutěž Mattoni NBL, odjížděli basketbalisté Meziříčí oslabeni hned o pětici hráčů. Z různých důvodů nemohli nastoupit Večeřa, Kohoutek, Zlámal, Kovář a Magnusek.

Navíc nehrál ani rozehrávač Stehlík, který ve stejný den nastoupil v barvách NH Ostrava v utkání nejvyšší soutěže v Novém Jičíně. Zato poprvé se v sestavě Valachů objevila posila z prvoligové Olomouce Sigmund a prezentovala se devíti body.

Hned od začátku byli Valaši i v oslabené sestavě mírně popředu a už v poločase měli osmibodový náskok. „Kluci zahráli dobře už v první půli, ale rozhodující náskok se nám podařilo vybudovat ve třetí desetiminutovce. Přešli jsme z osobní na zónovou obranu a vypracovaný náskok jsme udrželi celkem s přehledem až do konce,“ uvedl k utkání trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

„Na to, že jsme jeli k utkání citelně oslabení, jsem s výsledkem i hrou spokojen. Prostějovské béčko je sice v tabulce poslední, ale hraje tam několik mladých kluků, kteří pendlují i za áčko a mají svou kvalitu,“ upozornil Václavek.

Body Val. Meziříčí: Pešat 16, Bezděk 14, Zaviačič 13, Pospíšil 10, Sigmund 9, David 8, Ides 6, Röhrich 2.

BCS HUSOVICE - VAL. MEZIŘÍČÍ 71:70 (11:9 31:32 50:50)

Do utkání s Husovicemi už posílil hosty rozehrávač Stehlík a bylo to na hře Meziříčí znát. Zápas byl od prvních minut vyrovnaný, v poločase vedli domácí jen o jeden bod, po třech čtvrtinách svítilo na ukazateli skóre 50:50. „Hrál se dobrý basketbal a téměř po celý zápas se ani jedno z družstev neutrhlo k výraznějšímu vedení,“ poznamenal k utkání kouč Meziříčí Václavek.

Největší drama, které rozhodlo o majiteli bodů, přišlo až v poslední minutě, respektive v posledních vteřinách utkání. Valaši se dostali do vedení 70:68 a domácí stříleli pouhé dvě vteřiny před koncem dva trestné hody.

V tento moment si vybrali hosté nehoráznou smůlu. „První šestku domácí hráč proměnil a snížil tak z jejich pohledu na 69:70. Druhou ale netrefil, ta se odrazila od obroučky nešťastně mimo dosah našich hráčů a šťastnou střelou za dva body domácí strhli vítězství na svou stranu,“ popsal smůlovatý konec utkání trenér Václavek.

Body Val. Meziříčí: Stehlík 24, Ides 15, Pešat 11, David a Pospíšil 7, Bezděk 6.

1. Šlapanice 4 2 421:380 10 2. Třebíč 4 2 470:447 10 3. Kroměříž 4 2 432:416 10 4. Husovice 4 2 430:415 10 5. Uherský Brod 4 2 438:438 10 6. Žabovřesky 3 3 451:421 9 7. BCM Ostrava 3 3 419:410 9 8. Krnov 3 3 456:455 9 9. Nový Jičín 3 3 439:453 9 10. Val. Meziříčí 2 4 406:427 8 11. Jihlava 2 4 394:433 8 12. Prostějov B 0 6 405:466 6