Přestože druholigoví Valaši podali v utkání s Univerzitou Palackého Olomouc dobrý výkon, na soupeře, který hraje o soutěž výše, nakonec nestačili a podlehlimu85:99. Hanáci rozhodli o svém postupu ve druhém poločase a především v povedené třetí čtvrtině, kterou vyhráli 32:23.

VAL. MEZIŘÍČÍ - UP OLOMOUC 85:99 (18:20, 21:21, 23:32, 23:26)

Domácí basketbalisté nastoupili k pohárovému duelu bez několika opor (Kovář, Agnusek, Musil), i tak ale drželi s favoritem krok. „Brali jsme utkání poháru jako dobrou generálku před dalšími ligovými boji. Překvapili jsme Olomouc v úvodu zápasu dobrou střelbou a agresivitou. Dlouho bylo utkání vyrovnané,“ pochvaloval si povedenou první půli trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

Po vyrovnaném úvodním poločase se lámal chleba ve třetí desetiminutovce. „Měli jsme tam několikaminutové hluché místo. Ztratili jsme asi čtyři míče za sebou a hosté toho dokázali využít k získání rozhodujícího, zhruba desetibodového náskoku, který si udržovali i ve čtvrté části,“ zhodnotil klíčovou druhou půli kouč Václavek. Ten byl i přes prohru svého týmu spokojen.

„Utkání hodnotím vesměs pozitivně. Kluci dostali dobrou příležitost zahrát si proti silnému soupeři hrajícímu o soutěž výše a připravit se tak na další boje ve své soutěži,“ dodal k zápasu s UP Olomouc Pavel Václavek.

V týmu Meziříčí, podobně jako v předchozích ligových zápasech s Jihlavou a Žabovřesky, nastoupila jedna ze dvou posil Tomáš Pospíšil z VŠB Ostrava. Naopak v barvách Olomouce se na Valašsku předvedl Jakub Sigmund, který by na střídavé starty měl posílit právě meziříčský celek.

„Má zájem u nás hrát, my máme zájem také. Ještě dojednáme s Olomoucí přesné termíny, kdy bude pro nás volný a bude moci nastoupit za Meziříčí. V pohárovém utkání jsem jej viděl podruhé, bude pro nás posilou,“ věří kouč Václavek.

Body Val. Meziříčí: Stehlík 27, Ides 19, Pešat 13, Večeřa 8, Bezděk 8, Pospíšil 3, Zlámal 3, Zaviačič 2, David 2.