VAL. MEZIŘÍČÍ - UP OLOMOUC dnes 18.30 hodin


V úvodním kole Českého poháru 2007-2008 basketbalisté Meziříčí vyhráli na palubovce Nového Jičína 78:64. Vybojovali si tak právo vyzvat UP Olomouc, která hraje o soutěž výše. Ve stejné fázi českého poháru, tedy ve druhém kole, se Valaši utkali s UP Olomouc také v loňském ročníku. Tehdy byli v Meziříčí úspěšnější hosté, kteří vyhráli 82:74.

Letos se ale zatím Olomouci v první lize vůbec nedaří. Hanáci v úvodních kolech druhé nejvyšší soutěže v zemi ani jednou nevyhráli a jsou na chvostu tabulky. Podobně ale na tom jsou i domácí hráči. Z dosavadních čtyř kol druhé ligy skupiny C dosud vyhráli jen jednou.

V dresu domácích by se už mohly objevit nejčerstvější posily, které ještě nenastoupily v zatím posledním druholigovém dvojkole v polovině října, ve kterém Valaši nejprve porazili Jihlavu a pak podlehli Žabovřeskám. „Na hostování z Univerzity Olomouc jsme se domluvili na příchodu křídla Sigmunda a na přestup z VŠB Ostrava přijde další křídlo Pospíšil,“ podotkl na adresu posil trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.