Na moravsko-slovenském pomezí se v hlavní mužské kategorii prosadil rovněž Radek Ludvík (Slovácká Slavia Uherské Hradiště), jenž bral za čas 43:00 v elitní společnosti osmou příčku. Oldřich Jasenský (AK Asics Kroměříž, 51:45) doběhl v téměř stočlenné konkurenci jednatřicátý, Zdeněk Klabačka z Vlčnova (55:00) šestatřicátý, Miroslav Minařík (EPS Kunovice, 55:20) osmatřicátý, kroměřížský Jiří Ottomanský (55:39) čtyřicátý a Filip Vrága (AK Asics Kroměříž, 1:00:11) jednapadesátý.

„Ve druhé polovině závodu se vpředu vytvořila silná skupina, v níž byl také Bajza. Na závěrečné zrychlení Maďara Minczára v průběhu posledního kilometru už ovšem atlet z Hané nedokázal zareagovat,“ informoval ředitel populárního běhu Pavel Bíla.

Na trati mezi Hodonínem a Skalicí se představili i další regionální atleti. Mezi čtyřicátníky bral Pavel Kudrna (EPS Kunovice, 55:48) patnáctou příčku. V kategorii padesátníků obsadil Zdeněk Vrága (AK Asics Kroměříž) časem 54:34 11. místo, Jiří Prokop (GGS-Tyres Zlín, 1:00:21) mezi nimi skončil čtyřiadvacátý, Vlastimil Škorňa (TS Vizovice, 1:03:24) třiatřicátý a Drahomír Sedlář ze Sokola Salaš u Zlína (1:04:55) osmatřicátý.