O největší úspěch se postarala dorostenka Lucie Golasovská ve skoku o tyči. Již od prvního pokusu ve výšce 325 cm překonávala výšky suverénně hladce na první pokus a když překonala výšku 370 cm prvním pokusem, začaly se soupeřky bát. Lucie dokonce překonala na třetí pokus laťku ve výšce 375 cm, což je nová hodnota jejího osobního rekordu a zároveň to znamenalo splnění limitu pro účast na mistrovství Evropy v Itálii, které se ale nekoná. I soupeřky skákaly skvěle a podařilo se jim Lucku překonat a pro ni to tak znamenalo bronzovou medaili.

Ne méně úspěšná byla v soutěži juniorek ve skoku o tyči Natálie Paťavová. Na rozdíl od Lucie se trápila v rozběhu, ale na důležitých výškách se dokázala srovnat a překonala laťku ve výšce 365 cm. Což je pouze 5 cm za jejím osobním maximem a znamenalo to zisk bronzové medaile. Naty si před tyčkou střihla ještě krátké překážky, kde si vytvořila nový osobní rekord 15,41 s a doběhla na třináctém místě.

Ilustrační foto
Kopaná v regionu přežila! Které kluby hlásí změnu soutěže? Podívejte se

Těmito výkony si obě slečny řekly o účast na mezistátních utkání, kde budou reprezentovat Českou republiku. Holky byly ještě společně se štafetou na 8. místě. Ve skoku o tyči dorostenek se také představila Tereza Hanáková, která obsadila 16. místo.

Další finálové umístění přidal Roman Brandtner v hodu oštěpem výkonem 54.54 cm a obsadil tam 5. místo. Roman by se svým osobním rekordem 59,88 cm v pohodě obsadil bronzovou pozici, bohužel ho ale trápí zranění a 5. místo tak bere všemi deseti. V extrémních podmínkách bojovali o co největší umístění také běžci Vendy Kociánová a Adam Juráň. Vendy obsadila v běhu na 1500 m 16. pozici a Adam byl v běhu na 2000 m překážek na 13. místě.

„Je vidět, že se příprava na Tenerife, kde jsme se připravovali v jarních měsících vyplatila a holky konečně prodaly to, na co mají. Na mistrovství je obrovská konkurence a už jen účast je obrovský úspěch,“ raduje se valašskomeziříčský Jiří Kadla.