Zůstali totiž na předposledním místě, které momentálně znamená sestup do oblastního krajského přeboru. Jedinou šancí se zdá být odkoupení soutěže od některého z týmů z oblastních přeborů, které si druhou ligu vybojují a nebudou jí chtít hrát. K tomuto tématu více ve článku na jiném místě této strany.

SBK VALAŠSKĚ MEZIŘÍČÍ – TJ MEZ MOHELNICE 78:53 (18:15, 46:32, 58:45)

Domácí basketbalisté věděli, že pokud chtějí mít aspoň teoretickou naději na záchranu soutěže, musí oba domácí zápasy vyhrát. Podle toho k tomu také přistoupili. Poslednímu týmu tabulky nedali od začátku šanci pomyslet na dobrý výsledek, natož export bodů. První čtvrtina sice ještě nebyla pro domácí nijak výrazná, ale v poločase už vedli Valaši o čtrnáct bodů a ve zbytku zápasu nepřipustili žádné drama. „Kluci přistoupili k zápasu zodpovědně. Mohelnice je celou sezonu poslední, a tak nám povinnost velela vyhrát, což se bez větších potíží podařilo. Kluci si zahráli dobrý basket, na hřiště se dostali všichni,“ hodnotil vítězný duel meziříčský asistent trenéra Martin Röhrich.

Body Val. Meziříčí: Šiko 10, Pavlík 7, Pešat 16, Večeřa 9, Bezděk 8, Václavek 2, Ides 12, Pospíšil 10, F. Denk 4.

SBK VALAŠSKĚ MEZIŘÍČÍ – TJ ŠUMPERK 84:72 (22:12, 40:38, 67:48)

Před zápasem s Šumperkem stále ještě šance Meziříčí na záchranu žila. Záleželo totiž na tom, jak si povede v souběžně hraném utkání Kroměříž v Třebíči. Valaši neponechali nic náhodě a do zápasu vlétli aktivně a hned po první desetiminutovce vedli o deset bodů. V poločase se sice hosté přiblížili na dva body, ale po třech čtvrtinách už bylo rozhodnuto ve prospěch Meziříčí – to už vedlo 67:48. Nakonec také domácí zápas dovedli k jasnému vítězství, které jim ale k ničemu nebylo. Kroměříž totiž dokázala urvat body v Třebíči a zachránila se na úkor Valašského Meziříčí. „Na začátku zápasu ještě naděje žila, takže se do něj šlo velmi zodpovědně. Kluci si s chutí zahráli a podali solidní výkon. Výhra o dvanáct bodů odpovídá dění na hřišti,“ shrnul zápas Martin Röhrich.

Body Val. Meziříčí: Šiko 15, Pavlík 5, Pešat 21, Večeřa 6, Bezděk 13, M. Václavek, Ides 2, Pospíšil 17, F. Denk 5.

Další výsledky 21. a 22. kola:

BC Nový Jičín – Sokol Karviná 88:74, BCM Ostrava – VŠB Ostrava 54:56, Spartak Uh. Brod – TJ Šumperk 95:74, TJ Třebíč – Sokol Šlapanice 91:86, SK Žabovřesky – Slavia Kroměříž 87:76, BCM Ostrava – Sokol Karviná 92:57, BC Nový Jičín – VŠB Ostrava 74:80, Spartak Uh. Brod – MEZ Mohelnice 101:85, SK Žabovřesky – Sokol Šlapanice 58:72, TJ Třebíč – Slavia Kroměříž 73:88.

1. Šlapanice 22 17 5 1717:1408 39
2. VŠB Ostrava 22 17 5 1729:1363 39
3. BC Nový Jičín 22 14 8 1777:1750 36
4. BCM Ostrava 22 13 9 1732:1653 35
5. Uherský Brod 22 11 11 1807:1770 33
6. Žabovřesky 22 11 11 1631:1582 33
7. Třebíč 22 11 11 1659:1799 33
8. Šumperk 22 11 11 1691:1697 33