Ambasadorem závodu je bývalý československý, slovenský a český cyklista slovenského původu, účastník Grand Tours, vítěz 11 etap v Tour de France, Giro d´Itália a Vueltě Ján Svorada.

12,7 kilometru dlouhá trať s celkovým převýšením 542 metrů, vede ze Vsetína přes Jasénku, Dušnou k horské chatě na Vsáckém Cábu, kde je také cíl.

Vsetínští pořadatelé vyhlásili 5 mužských kategorií, 2 ženské kategorie, dále pak kategorie pro juniory, juniorky a 3 dětské kategorie.

,,Zvláštní kategorii je závod na ,,skládačkách“, nebo,,arabech“, tedy kolech co mají řetěz, ale nemají přehazovačku,“ informuje jeden z pořadatelů Marian Anděl.

V rámci letošního Valašského krpálu se koná také závod běžců bez věkového omezení.

Prezence v místě startu bude probíhat od 14 do 15.30 hodin.

Na vsetínském Dolním náměstí bude pro děti i dospělé připravený doprovodný program, v cíli po vyhlášení výsledků také malé občerstvení.

Startovné při online registraci je 200 Kč. Na místě v pátek 1. září 250 Kč. Děti při online registraci zaplatí 80 Kč, na místě 100 Kč.

Letošní motivací pro bikery by mohla být v souvislosti s 20. ročníkem závodu vypsaná prémie 10 000 Kč od firmy Coleman S.I. za překonání historicky dosaženého času na trase mezi vsetínským Dolním náměstím a Vsáckým Cábem. Traťový rekord 27:21 drží z roku 2013 Martin Haman.

Loňský 19. ročník Coleman Valašského krpálu horských kol vyhrál cyklista z Růžďky Matěj Malý (Amenity Extrem Sport Zlín), který do cíle na Vsádském Cábu dojel v čase 30:22. V závodu žen zvítězila Kateřina Seidlová (CykloMira Racing, 36:19).

Na start loňského Coleman Valašského Krpálu se postavilo 138 cyklistů. Do cíle jich dojelo 136.