„Je pro mě neuvěřitelná čest být ambasadorem barumky, zkrátka splněný sen, neboť se jedná o domácí podnik. Jsem rodilý Zlíňák, bydlím a žiji ve Zlíně. Barumka je pro mě srdcová záležitost a velmi si této pocty vážím,“ přiznal Polášek.

V rámci 28. ročníku Rallysprintu Kopná ovládla klání historických automobilů dvojice Lumír Vyorálek se spolujezdcem Radkem Olejníkem ve voze Mazda 323 GT- R.
Rallysprint Kopná se pojede v okolí Slušovic začátkem května

Organizátoři zlínské rally si dávají v obsazení pozice ambasadora za cíl přinést další zvýšení popularity barumky po evropském kontinentě, přilákat zahraniční posádky do Zlína a další navýšení fanoušků ze všech koutů Evropy. Za tímto účelem vznikl post ambasadora rally, který v rámci evropského šampionátu aktivně propaguje barumku, stejně jako celou Českou republiku a zlínský region.

Daniel Polášek se spolujezdcem Zdeňkem Omelkou jsou v pořadí třetí ambasadoři zlínské Barumky. Těmi prvními byli v roce 2015 Jaromír Tarabus s Danielem Trunkátem, které vystřídali před třemi lety Erik Cais s Jindřiškou Žákovou. „Barumka je dlouhodobě součástí prestižního šampionátu mistrovsví Evropy a pravidelně zde startují přední jezdci z Česka. Daniel Polášek je nejenom mladý a talentovaný jezdec v rámci mistrovství Evropy, ale především regionální závodník ze Zlínského kraje. Logicky směřovala naše volba v rámci ambasadorství právě na něho. Navíc je u Dana záruka, že bude výborným reprezentantem lidských hodnot a naváže na předchozí ambasadorství Mirka Tarabuse a Erika Caise,“ pověděl Jan Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín. „Využijeme startů Dana v zahraničí k tomu, aby byla barumka ještě více vidět. Jeho úkolem bude nalákat nejen zahraniční jezdce na start, ale i motoristické fanoušky k návštěvě Zlína. Přejeme Danovi co nejvíce úspěchů v evropském šampionátu v zápolení juniorů a držíme mu palce v jeho nastartované soutěžácké kariéře," vzkázal šéf nejsledovanější motoristické akce v tuzemsku.

Zkušený házenkář Ondřej Mika po sezoně usedne na trenérské křeslo Zubří. Co prozradil o plánech a cílech?
Nový trenér Zubří Mika: Rozhodně nechci být ve vlastní bublině!

Bývalý český reprezentant v ploutvovém plavání startoval na Barumce dvakrát a vždy skončil v juniorském hodnocení těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. „První dvě sezony mezi juniory v Evropě byly především o učení s cílem dojíždět soutěže. Ve Zlíně to byly jedny z nejtěžších závodů, co jsem kdy jel. Bojovali jsme s těžkými podmínkami na trati, většinou pršelo a k tomu omezená volba pneumatik, neuvěřitelně těžké podmínky. Letos se chceme ve Zlíně umístit na předních místech ve dvoukolkách,“ uvedl talentovaný Polášek.

Také vysvětlil uvedené novinky v letošní sezoně. „Kačka Janovská změnila zaměstnání a z časových důvodů nemůže absolvovat celý evropský šampionát a být šest týdnů mimo domov. Proto padla volba na Zdeňka Omelku, který je na tom časové lépe. Vozidlo jsme si v předchozích letech pronajímali nebo půjčovali, letos jsme založili vlastní tým s kompletním servisním zabezpečením. Proto následoval přechod na značku Peugeot. Jednak z výkonnostního hlediska a dále z hlediska zákaznické podpory co se týká distribuce náhradních dílů a pomoci při závodech," uvedl Polášek.

Vítězem 41. ročníku Valašské Rally se stal stejně jako loni Václav Pech (Fordem Focus WRC). O necelé čtyři vteřiny byl v cíli druhý Filip Mareš, jenž v duelu škodovek ovládl přímý souboj s úřadujícím českým šampionem Janem Kopeckým.
Valašská rally otevře seriál sprintrally. Nově v neděli!

První start v rámci letošní sezony absolvuje v rámci testu na začátku března při Tuuri Ralli ve Finsku, mistrovství Evropy startuje druhý dubnový víkend na šotolinové Rally Hungary ve Veszprému.

(ror)