Stolní tenisté z Valašska dominovali ve třetím turnaji ve 42. ročníku Velké ceny Českomoravského klubu veteránů.

V kategorii padesátníků zvítězil Štefan Sagáčik. Matador z Valašského Meziříčí v Hostinném porazil v základní skupině Darina Görnera (Darin – obec Lubenec) 3:0 (8, 7, 6) a Pavla Hauschwitse z Vrchlabí 3:1 (- 8, 8, 8, 9).

,,S Hauschwitsem jsem první set prohrál díky různým potahům a nepříjemnému stylu soupeře. Ve zbytku duelu jsem si ale na hru stolního tenisty z Vrchlabí zvykl a po zlepšeném a soustředěném výkonu jsem utkání doved do vítězného konce,“ prozradil Sagáčik.

 Rallysprint Kopná v okolí Slušovic. Ilustrační foto
PŘEHLEDNĚ: Rallysprint Kopná si vyžádá na Zlínsku několik uzavírek silnic

Ten pak ve vyřazovacích střetnutích ve čtvrtfinále překonal Otmara Mergenthala z Kroměříže 3:1 (- 9, 8, 8, 7), v semifinále zdolal Pavla Jaška (České Budějovice) 3:0 (8, 7, 8) a ve finále si poradil s Liborem Slováčkem ze Vsetína 3:0 (8, 8, 7).

,,Slováčkovi jsem vrátil semifinálovou porážku z turnaje v Havířově. Ve finálovém souboji v Hostinném se mi dařilo odvracet Liborův důrazný útok a nedělal jsem tolik chyb, jako v Havířově. Byl to však vyrovnaný zápas,“ uznal po duelu o první příčku Štefan Sagáčik.

Libor Slováček v Hostinném v rozhodujících střetnutích si ve čtvrtfinále poradil s Jaromírem Havrlantem z Nového Jičína 3:0 (7, 6, 6), v semifinále porazil Pražana Miloslava Kubu také 3:0 (8, 9, 7).

Turnaj na východě Čech si zahrálo 22 padesátníků.

S velmi dobrou náladou se z Hostinného vrátil také Jaroslav Kučera. Reprezentant SK Slavičín tam ovládl mužskou kategorii pětasedmdesátníků. V této společnosti si na východě Čech zahrálo 30 stolních tenistů. Z favoritů chyběl pouze Miloš Matějíček z Jeseníku.

Kučera v Podkrkonoší v prvním duelu v základní skupině prohrál s Milanem Regnerem z Liberce 2:3, ve druhém střetnutí porazil Stanislava Zádrapu ze Šumperku 3:0, ve třetím utkání zdolal Milana Danaje (Kralupy nad Vltavou) 3:0.

,,S Regnerem to byl vyrovnaný zápas. V koncovce pátého setu měl však liberecký matador víc štěstí. Se Zádrapou i Danajem to byly jednoduché duely. Oba soupeře jsem přehrál jistotou ve výměnách,“ prozradil Jaroslav Kučera.

Ten pak v pavouku v osmifinále překonal Vladimíra Kadlece z Pardubic 3:0 (7, 4, 7), ve čtvrtfinále udolal Jaroslava Schlappla (Hradec Králové) 3:2 (- 5, - 9, 7, 7, 3), v semifinále si poradil s bývalým extraligovým hráčem Zdeňkem Baluškou z Ostravy 3:0 (8, 9, 7) a ve finále porazil Karla Hrnčiříka z Mariánských Lázní 3:2 (-4, -9, 7, 8, 8).

,,S Schlapplem jsem prohrával 0:2 na sety a 1:5 v sadě třetí. Utkání jsem ale dobrým útokem otočil v můj prospěch. Poté se mi povedl následující souboj s Baluškou. V něm jsem hrál dobře a Ostravana jsem přehrával materiálem na mojí raketě. S Hrnčiříkem jsem prohrával také 0:2 na sety. Ve zbytku zápasu se mi však dařilo

dobrým blokem soupeře z Mariánských Lázní odtlačit od stolu a duel dovést k vítězství,“ radoval se z triumfu v Hostinném stolně tenisový matador z Valašska Kučera.

Ve třetím letošním turnaji Velké ceny Českomoravského klubu veteránů se z regionálních borců zviditelnil ještě Antonín Vlk z Ostrožské Nové Vsi, který v kategorii osmdesátníků postoupil do semifinále.

V Hostinném si v 8 mužských kategorií zahrálo celkem 156 stolních tenistů. Ve 4 ženských kategoriích bojovalo 42 hráček. Turnaj se hrál na 18 stolech.

Velká cena Českomoravského klubu veteránů je v letošní sezoně složená z 8 turnajů. Další čtvrtý turnaj se uskuteční v sobotu 13. května v Holicích.