Srážka osobního auta a sanitky uzavřela ve čtvrtek dopoledne silnici I/35 v Zubří na Vsetínsku. Nehoda si podle dosavadních informací vyžádala pět zraněných. Na místě zasahoval také vrtulník záchranářů. Provoz usměrňují policisté.

Silnice byla přibližně od desáté hodiny uzavřena.

„V deset hodin jsme přijali oznámení o dopravní nehodě v obci Zubří, kde došlo ke střetu mezi osobním automobilem a sanitkou,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ke střetu došlo v ulici U Bečvy. Osobní auto značky Renault Megane skončilo na střeše.

„Uvnitř vozu zůstal těžce zraněný muž. Hasiči přes zadní páté dveře, kde vytvořili prostor, vytáhli zaklíněného muže ven a předali do péče zdravotnické záchranné službě,“ informovala mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková s tím, že zraněná spolujezdkyně se před příjezdem hasičů dostala ven, a to i díky posádce sanitky a zdravotní sestře, která v době nehody jela kolem.

Dva zraněné si vyžádala středeční nehoda v Rožnově pod Radhoštěm.
Nehoda v Rožnově: Jedno auto na střeše a dva zranění

„Zranění utrpělo celkem pět osob. Řidič a spolujezdkyně osobního automobilu, převážená pacientka a dva záchranáři v sanitce. Posádka utrpěla lehká zranění,“ řekl Deníku mluvčí krajských záchranářů Jakub Omelka.

Na místě zasahoval i vrtulník.

„Byl povolán vrtulník letecké záchranné služby Moravskoslezského kraje, který převezl staršího řidiče osobního automobilu do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ sdělil Omelka s tím, že také spolujezdkyně byla s těžkým zraněním převezena do spádového zdravotního zařízení.

Sanitka v době nehody převážela pacientku se zdravotním problémem.

„Vyjížděli jsme na tísňovou výzvu, nebyl to plánovaný převoz,“ informoval mluvčí.

Jak k nehodě došlo, momentálně šetří policisté.

„Příčiny a přesné okolnosti nehody jsou předmětem šetření vsetínských kriminalistů a dopravních policistů,“ doplnil Petr Jaroš.

Sanitní vůz VW Transporter při nehodě sjel mimo silnici, kde na rozdíl od osobního auta, zůstal stát na kolech. Hasiči u vozidel provedli odpojení autobaterie, protipožární opatření a zamezili úniku provozních kapalin.

„Velitel zásahu si na místo povolal vyprošťovací automobil ze stanice Zlín, pomocí něhož vytáhnou osobní vůz zpět na silnici. Vytažení druhého vozidla si zajistí jeho provozovatel,“ sdělila mluvčí hasičů.