Chvíle nepozornosti stála řidičku lehké zranění a škodu více než tři sta padesát tisíc korun. K nehodě došlo ve čtvrtek ráno na silnici I/57 u výpadovky ze Vsetína na křižovatce nad čerpací stanicí Shell.

Řidička přijížděla po silnici od Jablůnky a před sjezdem do Vsetína se ohnala po hmyzu, který byl uvnitř auta. „Díky této chvíli nepozornosti vyjela žena se svým Hyundai vpravo mimo silnici. Tady narazila postupně do směrového sloupku, vpusti sběrného kanálu až najela do opěrné betonové zdi. Auto se převrátilo a skončilo na střeše zpět na silnici,“ popsal havárii policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Lehké zranění si vyžádalo převoz do nemocnice. „Třicetiletá žena utrpěla lehčí zranění zad a ošetřili jsme jí na chirurgické ambulanci ve vsetínské nemocnici,“ informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Petr Olšan.

U dopravní nehody zasahovali jako první profesionální hasiči ze Zlína, kteří zrovna cestovali na krajskou soutěž v požárním sportu do Valašského Meziříčí. Hasiči - sportovci zastavili a zajistili místo nehody a prvotní ošetření zraněné ženy. Ta byla již mimo vozidlo. Na místo vyslali pracovníci operačního střediska ze Zlína jednotku ze stanice Vsetín.

„Hasiči označili místo nehody a řídili dopravu. Převrátili vůz zpět na kola a po odpojení akumulátoru a likvidaci úniku provozních kapalin se vrátili zpět na základnu,“ doplnil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Pavel Řezníček.

Škoda na vozidle je tři sta padesát tisíc korun. Další škoda a to za opravu vpusti a směrového sloupku je dva a půl tisíce korun. Policisté provedli u řidičky dechovou zkoušku, která byla negativní. Jednání ženy označili za přestupek, který vyřešili v blokovém řízení. Provoz byl zcela obnovený o půl jedenácté dopoledne.