Ve 12.45 projížděl Babicemi expres Velehrad z Prahy do Luhačovic, žena směřovala od potravinářského podniku směrem k hlavní silnici. „I s kolem, které vedla, vstoupila na přejezd. Uviděla sice, že se od Otrokovic blíží vlak. Nevrátila se však zpět, ale zkusila koleje přeběhnout. Rychlík ji ovšem ve velké rychlosti srazil,“ informoval mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

„Strojvedoucí vlaku vypověděl, že spatřil ženu na vzdálenost asi padesáti metrů a vzápětí ji zachytil levým nárazníkem,“ uvedl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera. „Vlak jel v tu chvíli rychlostí 140 kilometrů v hodině, takže od okamžiku, kdy strojvedoucí ženu spatřil, do střetu neuplynuly ani dvě sekundy,“ dodal.

„Život šestapadesátileté ženy z Babic vyhasl pravděpodobně jen proto, že porušila základní bezpečnostní pravidla při pohybu přes koleje – vstoupila na přejezd v momentu, kdy to výstražná znamení a zařízení zakazovala,“ pozastavil nad zbytečností smrti Aleš Mergental.

Následné šetření drážní inspekce tuto skutečnost potvdilo. „Nehoda se stala v době, kdy byly závory na přejezdu sklopeny, což potvrdily i záznamy ze zabezpečovacího zařízení, doplnil Jan Kučera s tím, že provoz na trati byl do 14.50 hodin veden po jedné koleji.