Nehoda se stala o půl sedmé ráno, auto řídila šestadvacetiletá cizinka. Z vozu ji dostali hasiči, záchranka ji převezla do nemocnice.

„Žena byla při vědomí, ve vozidle jela sama. Hasiči ji museli vozidla vyprostit, vlak ji s vozem po nárazu tlačil ještě několik metrů,“ přiblížila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„V současné chvíli ji posádka zdravotnické záchranné službu transportuje do nemocnice, rozsah a povaha jejího zranění není v tuto chvíli znám,“ sdělil po havárii mluvčí krajské záchranné služby Jakub Omelka.

V osobním vlaku, který směřoval z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm, cestovalo v tu chvíli deset osob, nikdo z nich nebyl zraněn. 

České dráhy informovaly o tom, že pro cestující z vlaku byla zajištěna náhradní autobusová doprava.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala k závažné škodě nedošlo, nehoda však má vliv na provoz na trati. Na ní zůstal stát ještě jeden osobní vlak, a to z opačného směru – z Rožnova pod Radhoštěm.

„Trať, na které k události došlo, je jednokolejná. Ve Stříteži se měly obě soupravy křížit,“ přiblížil za Drážní inspekci mluvčí Martin Drápal s tím, že provoz bude obnoven až po ukončení zásahu složek IZS a vyšetřovatelů nehody, kterou se zabývá Správa železnic.

Současně mluvčí Drážní inspekce zmínil, že přejezd, na kterém ke srážce došlo, nemá závory, jen výstražnou světelnou signalizaci.

Podle slov Simony Kyšnerové, byla komunikace u trati již před osmou hodinou ráno průjezdná, událostí se nyní zabývají vsetínští kriminalisté, kteří zjišťují příčiny a okolnosti nehody. Ženu převezli záchranáři do nemocnice,“ doplnila mluvčí.