„Na hlavním silničním tahu I/57 se na úseku dlouhém asi čtyřicet metrů v krátkém časovém rozmezí staly hned tři nehody, z toho jeden střet byl čelní,“ přiblížila krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Nejvážnější byla přitom hned první nehoda vozů Peugeot 406 a Jeep Cherokee, která se odehrála šest minut před půl osmou nedaleko sjezdu z obchvatu do vsetínské části Ohrada. „Osmadvacetiletý řidič Peugeotu zřejmě nezvládl řízení a přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím Jeepem,“ popsala vážnou kolizi vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Jeep po nárazu ještě zachytil projíždějící Škodu Felicia. Její řidič ale vyvázl bez zranění i škoda na autě byla minimální.

Hůře na tom byly posádky Peugeotu a Jeepu. Ve změti pomačkaných plechů totiž zůstali zaklíněni tři lidé. O jejich vyproštění se postarali přivolaní profesionální hasiči, kteří na místo vyrazili se dvěma zásahovými vozy.

Zraněné si do péče převzali zdravotníci. „Povolán byl také vrtulník, který osmadvacetiletého muže transportoval v kritickém stavu s mnohačetnými poraněními hlavy, hrudníku a pánve na urgentní příjem do nemocnice v Ostravě,“ přiblížil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Další dva muži, kteří tvořili posádku Jeepu, skončili v péči lékařů na chirurgické ambulanci nemocnice ve Vsetíně. „Oba utrpěli zlomeniny. V současné době jsou hospitalizováni na chirurgickém oddělení, jejich stav je stabilizovaný,“ prozradila mluvčí Vsetínské nemocnice Lenka Plačková.

Přesnou příčinu nehody nyní vyšetřují policisté. Vzhledem k vážnému zranění řidiče Peugeotu se jim zatím nepodařilo získat jeho výpověď. Stejně tak nebylo možné u něj a ani u osádky Jeepu provést dechové zkoušky. Podle policejní mluvčí Brousilové je ale nahradí odběry krve v nemocnici. „Při nehodě také uniklo větší množství provozních kapalin, které museli hasiči likvidovat sorbenty,“ doplnil k události mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Proč mladý šofér Peugeotu do protisměru přejel, policisté vyšetřují. Jejich mluvčí uvedla, že příčinou by mohla být zledovatělá vozovka, nepřiměřená rychlost nebo i zcela jiná pohnutka.

Mezi prvním a druhým sjezdem ze vsetínského obchvatu se staly ve stejnou dobu ještě další dvě havárie. Obešly se ale bez zranění a řidiči si je na místě vyřešili sami. Silnice byla přibližně na hodinu a půl uzavřená v obou směrech. Pouze osobní auta policisté odkláněli přes centrum Vsetína.

Čtěte také:

názor redaktora Michala Burdy Řidiči, jezděte opatrně!