Osmnáctiletý mladík z Valašskomeziříčska svištěl v pátek po šestnácté hodině se svým Volkswagenem z Branek do Poličné. Projížděl prudkou pravotočivou zatáčkou, ale jel moc rychle a dostal se do protisměru.

„Najel na krajnici a vjel do příkopu. Tady narazil do zvýšeného břehu, auto putovalo na střechu a skončilo na silnici,“ popsal událost policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

S nezkušeným mladým řidičem jeli v autě čtyři jeho vrstevníci. Dva z nich převezla sanitka s lehkými zraněními do nemocnice.

„Dechová zkouška ke zjištění alkoholu byla negativní. Stejně dopadl i orientační test na jiné návykové látky. Škoda na autě je třicet tisíc korun,“ doplnil Malcharczik.

Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Valašského Meziříčí. „V době příjezdu hasičů už byli všichni cestující mimo auto, nebylo nutné jejich vyproštění,“ popsal mluvčí krajských hasičů Pavel Řezníček.

Hasiči zabezpečili místo nehody a do příjezdu policie kyvadlově řídili dopravu.

„Po zadokumentování místa kolegové vrak převrátili zpátky na kola a naložili na odtahovou službu. Jakmile jednotka uklidila silnici od střepů a úlomků, zásah jsme na místě ukončili,“ uzavřel Řezníček.