„Asi nejkomplikovanější bylo odstranění části poškozeného stromu u Růžďky a zásah na uvolněné střeše ve Vsetíně,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

V Růžďce zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí. „Hasiči na místo vyjeli s potřebnou technikou a automobilovým žebříkem. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že asi pětadvacetimetrový jasan silně poškodil vítr,“ upřesnil Mitáček. Jedna polovina stromu se odlomila a spadla na zem. U zbylých nestabilních částí stromu hrozilo, že spadnou na trvale obývaný dům na samotách.

„V rozsoše kmene bylo slyšet silné praskání. Majitel potvrdil, že rozštěp se zvětšuje. Hasiči museli rychle jednat,“ popsal dramatickou situaci mluvčí. Hasiči se za pomoci žebříku dostali do koruny a začali ji pomalu prořezávat pilou. „Ořez stromu trval téměř čtyři hodiny. Po ořezu doporučili hasiči majiteli, aby nechal poškozený a asi osmdesát let starý strom skácet,“ dodal Mitáček.

Záchranáři byli přivoláni také k poškozené střeše rodinného domu ve Vsetíně. „Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že silný poryv větru nadzvedl plechovou střechu a posunul celou její jednu polovinu,“ upřesnil Mitáček.

Profesionální hasiči ze Vsetína společně s majitelem střechu zabezpečili proti dalšímu uvolnění a případnému pádu na zem. Srolovanou plechovou krytinu narovnali a znovu ukotvili ke konstrukci domu.