Nehoda se stala 30. března odpoledne na silnici I/57 v katastru obce Valašská Polanka. Řidič motocyklu Suzuki GSF jel se spolujezdkyní ve směru od Vsetína. V pravotočivé zatáčce za odbočením k obci Seninka, v místě, kde je souvislá čára, předjížděl řidič motocyklu nákladní soupravu, přičemž neměl dostatečný rozhled k bezpečnému předjetí.

| Video: Youtube

„Když byl na úrovni levého boku nákladního vozidla s návěsem, uviděl v protisměru vozidlo zn. Audi, jehož řidič byl nucen zastavit těsně při pravém okraji, aby nedošlo k čelnímu střetu. Řidič motocyklu se snažil co nejvíce natlačit k levému boku zpomalující nákladní soupravy. Řidič nákladního vozidla se zase snažil uhnout k pravému okraji vozovky, přitom najel na pravou krajnici a dále na nezpevněný povrch silničního příkopu, který se uvolnil a nákladní vozidlo i s návěsem se převrátilo na pravý bok do příkopu,“ popsala událost policejní mluvčí.

Ke střetu nedošlo. Řidič nákladní soupravy byl cizinec a z nehody vyvázl bez zranění. Na nákladní soupravě, na které bylo naloženo 105 pytlů cementu, vznikla škoda přes 300 tisíc korun. Dechové zkoušky byly u řidičů negativní.

„Řidič motocyklu porušil hned několik ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Nyní mu hrozí pokuta 5 až 10 tisíc korun a zákaz činnosti na 6 měsíců až 1 rok,“ uzavřela Lenka Javorková