Krátce po půl deváté ráno zasahovali hasiči, zdravotníci a policisté v Lidečku. „Mladá řidička tady s vozem Renault 19 najela na svodidla. Auto se následně převrátilo na bok,“ vylíčil mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Vrak zablokoval jeden z jízdních pruhů na hlavním silničním tahu. „Řidička ani její spolujezdkyně neutrpěly žádné zranění. Přesto je preventivně prohlédl přivolaný lékař,“ doplnil Mitáček. Hasiči zajistili auto proti požáru a uniklé provozní kapaliny zlikvidovali sorbenty. Dopravní omezení trvalo asi jednu hodinu.

Osmnáct minut po desáté hodině už mířila jiná jednotka hasičů na křižovatku silnic mezi obcemi Jablůnka a Ratiboř. Do osobního vozu Škoda Fabia zde naboural Opel Calibra. Obě auta řídily ženy, které vyvázly nezraněné. „V Opelu navíc cestovalo malé dítě, které bylo v autosedačce na zadním sedadle,“ dodal Mitáček.

Viditelné zranění neutrpělo, ale preventivně jej zdravotníci převezli do nemocnice k vyšetření. Hasiči opět zajistili vraky proti požáru a uniklé kapaliny zlikvidovali sorbenty.