Ze soboty uplynulo teprve jednačtyřicet minut, když hasiči z Valašských Klobouk vyráželi do Lačnova. Společně s nimi zde mířili také policisté a zdravotníci. „Důvodem byla nehoda dvou osobních vozů,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Štefan Hrtús.

Při kolizi se zranili tři lidé. „V době našeho příjezdu však už byli mimo poničená auta,“ popsal Hrtús. S tím, že hasiči zajistili vraky proti případnému požáru.

O raněné se postarali zdravotníci. „Na místě jsme ošetřili devatenáctiletého mladíka s otřesem mozku, šestadvacetiletého muže s poraněním očního víčka a devatenáctiletou dívku s několika pohmožděninami,“ vyjmenoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Dalšího ošetření se cestujícím dostalo na chirurgické ambulanci nemocnice ve Vsetíně.

Ve stejný den vyráželi hasiči také do Kunovic, kde likvidovali hromadnou nehodu čtyř osobních vozů. Podle mluvčího hasičů Štefana Hrtúse vyvázli všichni účastníci kolize bez zranění. Hasiči pouze uklidili silnici a vrátili se na základnu.