Lidé ihned přivolali na pomoc hasiče. Nebylo už ale v silách záchranářů ženě pomoci. „Když jsme ji vyprostili z vody, zjistili jsme, že nejeví známky života,“ potvrdil mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Vyšlo najevo, že se jedná o pětatřicetiletou ženu z Liptálu. Svědci ji naposledy viděli živou předcházející večer na Bigbeat Festu, který se konal v místním kulturním areálu. „Podle data jejího narození usuzujeme, že zde pravděpodobně slavila své blížící se narozeniny,“ informovala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Z dosavadního policejního vyšetřování vyplývá, že ženině tragickému konci předcházela zřejmě souhra nešťastných okolností. „Při předběžném ohledání jsme totiž nezjistili žádné stopy násilí. Usuzujeme, že se jednalo o náhodu,“ dodala mluvčí.

Podíl na neštěstí měla nejspíš také bouřka

Policisté pracují s verzí, že žena při návratu domů uklouzla, upadla a rozbila si hlavu o kámen. Následně se skutálela až do rozvodněné Rokytenky, kde ji později nalezli náhodní kolemjdoucí.

Svůj podíl na tragédii zřejmě měly také intenzivní bouřky, které se prohnaly přes Moravu během páteční noci. Policejní vyšetřování však stále není u konce. „Nařízená zdravotní pitva ještě prokáže, jestli v neštěstí nesehrál nějakou roli i alkohol,“ doplnila mluvčí Brousilová.

Adam Kazmiř