Obyvatelé Hostišové, kde Jiří Karlík žil i Míškovic, kde jej dobře znali, jsou šokováni. „Jakoby naše obec ztichla, tak teď vnímáme atmosféru v Míškovicích," svěřila se místní žena. Nikdo nechtěl uvést pro Deník své jméno, jen s úctou na svého známého a kamaráda vzpomínali.

Tragédie se stala v pondělí, přesně ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

„Byl jsem přímo u něj, když zemřel. Klečel jsem u něj, držel ho a snažil se mu poskytnout první pomoc, ale byla to marná snaha," popsal nejhorší okamžiky starosta obce Míškovice Petr Zelina.

Podle něj opravu kostela provádí farnost Mysločovice, které kostel v Míškovicích patří. „Je to velké neštěstí," řekl mysločovický farář Michal Šálek.

Případem se již zabývá kroměřížské státní zastupitelství.

„Mohu potvrdit, že je vyšetřováno podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, včetně šetření toho, zda se na smrti poškozeného nepodílela jiná osoba," uvedl státní zástupce Roman Kafka.

„Lidi u nás to velmi zasáhlo. Chodí zachmuření, smutní. Pana Karlíka jsme měli rádi, každému pomáhal, byl kamarádský, společenský. Známky jeho práce jsou vidět v celé obci, nese jeho rukopis," vzpomínala Marta Smolková, starostka obce Hostišová, kde Jiří Karlík žil.

„Nechce se tomu ani věřit, zarmoutilo to opravdu celou obec," doplnila.

Kameník, který byl známý v dalekém okolí, měl spoustu kamarádů. Veškerý svůj volný čas věnoval trampování. Vždyť byl šerifem trampské osady T.O. Netopýr. Vyrobil několik totemů – pro radost sobě, ale hlavně ostatním. Na tom, že osada Netopýr vůbec vyrostla, měl velký podíl.

„Miloval přírodu. A také hodně cestoval, byl i na Kubě," vzpomínali na něj den po tragédii jeho kamarádi.

„Nemůžeme se s tím vyrovnat. Takového chlapa je škoda. Vždycky pomohl, a když nepomohl, tak neublížil," popisovali ho.

Podle nich se Jiří Karlík nadřel, ale byl uznávaný kameník. „Byl to člověk na svém místě," ocenili jeho práci.

Všichni slíbili, že v pátek doprovodí svého kamaráda, který byl ochotný, srdečný, poctivý a oblíbený, na jeho poslední cestě.