Ke střetu vlaku jedoucího z Velkých Karlovic a auta došlo na železničním přejezdu v Halenkově. Ten je v těchto místech zabezpečen výstražnými kříži doplněnými značkou stop. „Měřením na místě mimořádné události bylo zjištěno, že rozhledové poměry odpovídají platné normě," informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nelze tak vyloučit, že pod dopravní nehodou je podepsána řidičova nepozornost. „V době kolize cestovalo ve vlaku přibližně sedmdesát lidí. Nikdo z cestujících ve vlaku zraněný nebyl," dodal mluvčí Drážní inspekce.

Náraz auta poškodil část podvozku vagonu a zdemoloval celou přední část vozidla Škoda Octavia. Podle Martina Drápala je celková škoda odhadována na sto deset tisíc korun. Osmdesát tisíc na autě a třicet tisíc korun na vlakové soupravě.

Na místě nehody zasahovali také hasiči. „Ze zničeného motorového prostoru osobního vozidla uniklo menší množství provozních kapalin. Kolegové je zasypali sorbenty," uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil.

U řidiče auta i pětapadesáti­letého strojvedoucího provedli policisté dechové zkoušky. „Přístroj v obou případech ukázal na nulovou hodnotu," informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Policisté určili za viníka nehody šoféra osobního auta. „Celou záležitost jsme vyřešili na místě blokovou pokutou," upřesnil policista.