První nehoda se stala ráno o půl deváté. Osmadvacetiletá řidička z Bzence jela s vozidlem Citroen Berlingo ve směru od Karoliny na Slovensko.

"Nepřizpůsobila rychlost vozidla stavu silnice, která byla pokrytá vrstvou zledovatělého sněhu. Dostala smyk a narazila do vozidla Seat Alhambra, které ji zrovna předjíždělo," popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Citroen skončil v plotě a poškodil plynovou přípojku. Nehoda se obešla bez zranění.

Krátce před pátou odpoledne jeli policisté k další dopravní nehodě, ve které figuroval stejný Citroen Berlingo. „Za volantem tentokrát seděl dvaatřicetiletý manžel řidičky z první nehody. Příčina dopravní nehody byla stejná, jen jel řidič opačným směrem, než jeho žena," uvedla Javorková. Na namrzlé vozovce dostal smyk, přejel se do protisměru, kde se střetl s Toyotou Yaris, která byla po střetu odhozena do příkopu.

„V toyotě se při nehodě lehce zranila třiatřicetiletá spolujezdkyně, kterou převezla rychlá záchranná služba do nemocnice na ošetření," dodala mluvčí.