První smrtelná nehoda v tomto roce na Valašsku se stala na hlavním tahu mezi Valašskými Příkazy a Horní Lidčí. Řidič nezvládl jízdu za hustého sněžení a se čtyřkolkou havaroval mimo silnici.

Na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Valašských Klobouk s jedním zásahovým vozem.

„Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na tahu I/57 došlo k velmi těžké havárii čtyřkolky značky Arctic Cat,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Po průjezdu příkopu a křovin se však zhruba dvousetkilový stroj převrátil a muže zavalil. Jako první dorazila na místo hlídka policie, jíž se pozvedlo těžký stroj nadzvednout a muže vyprostit.

„Následoval příjezd hasičů, kteří se okamžitě začali starat o zraněného řidiče,“ popsal dále Mitáček.

Kvůli těžkým zraněním však jedenaosmdesátiletý muž během pár chvil ztratil vědomí, puls i dech. Hasiči začali s resuscitací, v níž pokračovali asi patnáct minut, než přijela posádka zdravotnické záchranné služby.

„Po příjezdu lékaře byl pacient přenesen do sanitního vozu, kde zdravotníci dál bojovali desítky minut o jeho život,“ přiblížil mluvčí hasičů.

Přes veškerou snahu se ale záchranářům nepodařilo čtyřkolkáře přivést zpět k životu. Svým zraněním podlehl.

Podle dopravních policistů začalo zřejmě v době, kdy jel muž na čtyřkolce, sněžit. „Je možné, že motorista dostal smyk,“ poznamenala krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Policisté ještě v pátek odpoledne na místě zjišťovali, jak se přesně nehoda stala a jaká je přesná příčina úmrtí starého muže. „Skutečnost nám však prozradí až zdravotní pitva,“ řekla mluvčí Bartíková.

Po dobu zásahu byla silnice zcela uzavřena. Provoz na ní poté řídily policejní hlídky. Ještě dvě hodiny po havárii mohla auta projíždět jen kyvadlově.