Pět aut se střetlo na silnici I/57 na vjezdu do obce Jablůnka těsně před železničním přejezdem ve směru od Vsetína. Tři řidiči utrpěli lehká zranění, škoda je tři sta čtyřicet tisíc korun.

Odstranění následků a vyšetřování nehody způsobilo na tomto hlavním tahu nemalé komplikace. Policisté obnovili průjezd před čtvrtou hodinou odpolední. „V místě nehody byl až do patnácti hodin průjezdný pouze jeden jízdní pruh, pro nákladní vozy pak byla silnice zcela neprůjezdná," informoval policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Devětadvacetiletý řidič ze Vsetínska jel před půl druhou odpoledne s vozidlem Volkswagen Caddy z Jablůnky ke Vsetínu. Na chvíli polevil ve sledování silničního provozu, vyjel do protisměru, a střetl se s protijedoucím náklaďákem. „Řidič náklaďáku reagoval na situaci stržením volantu vpravo a skončil částečně mimo komunikaci,“ popsal Malcharczik.

Řidič Volkswagenu se následně střetl se stojící řadou aut. Narazil do Fabie a ta dominovým efektem do dodávky Renault a ta do další dodávky Fiat.

Dechová zkouška u všech řidičů byla negativní. Z celkové škody tři sta čtyřicet tisíc se deset tisíc týká dopravního značení. Sto tisíc je škoda na náklaďáku zbytek na ostatních autech.