O půl šesté ráno jela řidička s Fabií po ulici Jasenická ve Vsetíně směrem ke křižovatce u Růžičků.

„Náhle ji do jízdní dráhy vstoupila šestadvacetiletá chodkyně ze Vsetína přecházející silnici mimo přechod a střetly se. Chodkyni převezli se zraněním do nemocnice,“ přiblížil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Dechové zkoušky u obou byly negativní, škoda činí třicet tisíc korun.

Hůře dopadl chodec po večerní srážce u Horní Bečvy. Těžké zranění si vyžádalo leteckou přepravu do nemocnice. O tři čtvrtě na deset večer jela po silnici I/35 z Prostřední Bečvy směrem k Horní Bečvě žena z Rožnovska.

„U výjezdu z benzinové čerpací stanice se v jejím směru pohyboval chodec. Řidička se s ním srazila,“ informoval policejní mluvčí Malcharczik. Devětačtyřicetiletý chodec z Novojičínska utrpěl těžké zranění.

Dechová zkouška byla u řidičky negativní, škoda na autě je dvacet tisíc. Policisté žádají v souvislosti s nehodou u Horní Bečvy případné svědky, kteří by pomohli s informacemi objasnit její okolnosti. Mohou se přihlásit na kterékoli policejní služebně, nebo zavolat přímo na linku 158.

Policisté evidují od začátku letošního roku do konce měsíce července celkem devatenáct případů, kdy se auto srazilo s chodcem, třikrát se jednalo o dítě. V pěti případech byl chodec viníkem dopravní nehody.