Dvaatřicetiletá řidička osobního auta jela od obce Jablůnka, když před přejezdem přejela do protisměru a narazila do boku tahače. Auto následně se následně u nedaleko železničního přejezdu převrátilo na střechu.

Zraněnou ženu si do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby. „Řidička vyvázla s lehčím zraněním horní končetiny. Ošetřili jsme ji na místě. Převoz do nemocnice nebyl nutný,“ vylíčila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Hana Polešáková.

Řidič kamionu vyvázl bez zranění, poškození ale neušla nádrž tahače. „V důsledku toho uniklo na silnici na osm set litrů paliva. Nafta znečistila asi padesátimetrový úsek vozovky,“ popsal mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Návěs ani přepravovaný náklad železa neutrpěly škody.

Hasiči byli na místě už za osm minut od výjezdu. V té době už doprava v obou směrech frekventované silnice stála a tvořily se dlouhé kolony. „Operační středisko hasičů požádalo pracovníky drah o omezení rychlosti projíždějících vlaků na minimum,“ doplnil mluvčí. Provoz regulovala policie.

Záchranáři odhadovali, že dopravní komplikace se protáhnou na několik hodin. Půl hodiny po poledni požádal velitel zásahu hasičů o další sorbent na rychlou likvidaci uniklé nafty, která se dostala z komunikace do příkopu. Prioritou bylo zabránit ekologickému ohrožení.

Za další hodinu se hasičům podařilo očistit a uvolnit polovinu vozovky a mnohasetmetrové kolony se začaly pomalu kyvadlově uvolňovat. „Poškozený kamion zůstal odstavený ve vozovce a bránil jejímu úplnému zprůjezdnění,“ doplnila po patnácté hodině vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Prozradila, že v průběhu odpoledne bude silnice ještě jednou zcela uzavřena, kvůli překládce nákladu z havarovaného kamionu. „Čas zatím nelze přesně určit, protože náhradní vozidlo, přijede až z Čech,“ dodala mluvčí.