Podle sdělení mluvčího ostravského zdravotnického zařízení Tomáše Oborného je jeho stav stabilizovaný. „Pacient je hospitalizovaný na standardním oddělení traumacentra," řekl v pondělí Valašskému deníku Tomáš Oborný.

Nehoda, která jen shodou šťastných okolností neskončila tragicky, se stala v hale lisovny v pátek kolem poledne. Vedení valašskomeziříčské společnosti PWO Unitools se k ní zatím podrobněji vyjadřovat nechce. Odvolává se na probíhající vyšetřování.

Prokurista a vedoucí obchodního úseku firmy Břetislav Vašica nicméně v pondělí prozradil, že k neštěstí došlo, když dělník ukládal do regálu asi tunový svitek plechu. „Muž ale nepostupoval tak, jak mu pracovní předpisy ukládaly. Svitek totiž nezajistil proti sklouznutí," popsal Břetislav Vašica.

Svitek plechu tak podle něj díky nesprávnému pracovnímu postupu začal hned v okamžiku uložení z regálu sklouzávat. „Naštěstí se zachytil o část regálu a nesjel celý. Přesto muže zasáhl do hlavy," dodal prokurista.

Zraněný pracovník je podle prokuristy firmy zaměstnancem agentury zabezpečující pro PWO pracovníky. Ve firmě už působí dva roky. Zdravotníci jej po páteční nehodě nejprve převezli do nemocnice ve Valašském Meziříčí a odtud pak do Fakultní nemocnice v Ostravě, kde leží dosud.

Mnohými zaměstnanci meziříčské firmy událost otřásla. Nikomu se nechtělo příliš nehodu komentovat. „Je to velké neštěstí. Nerad bych předjímal, kdo je či není na vině. Jen doufám, že kolega se brzy uzdraví a bude v pořádku," vyjádřil se spolupracovník zraněného, který si však nepřál být jmenován. Jeho jméno ale redakce Valašského deníku zná.

O pád tunového svitku plechu na dělníky se nyní zajímají policisté i inspektorát bezpečnosti práce. Vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková uvedla, že úraz nemá přímého svědka. „Podle zjištěných informací si ale za zranění s největší pravděpodobností může zaměstnanec sám v důsledku porušení předpisů bezpečnosti práce," nepřímo potvrdila slova prokuristy meziříčské firmy Lenka Javorková.

Zopakovala, že úraz se stal při manipulaci se svitky plechu a jejich ukládání do stojanu prostřednictvím na stropě zavěšeného jeřábu. „Podle vedoucích pracovníků měl muž veškerá proškolení bezpečnosti práce a zkoušky v pořádku. Cizí zavinění jsme dosavadním vyšetřováním nezjistili," poznamenala Lenka Javorková.

Policisté budou nyní zjišťovat, zda dělník nebyl v práci pod vlivem alkoholu. Z toho důvodu jsme v nemocnici ve Valašském Meziříčí zajistili odběr krve," uzavřela Javorková.