Zprávu o tom, že v lese u Prostřední Bečvy leží muž pod traktorem, přijali hasiči dvanáct minut po poledni. Na místo neštěstí hned vyrazily čtyři jednotky hasičů. S nimi zdravotníci a policisté.

Těžký lesní terén dovolil záchranářům dojet zásahovými vozy asi jen do vzdálenosti pěti set metrů od místa neštěstí. „Jednotky se dále vydaly pěšky s vybavením pro vyproštění osoby, hydraulickým nářadím, vzduchovými vaky, podpěrnými klíny a tak dále," popsal Karel Janoušek, ředitel Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm, který u události také zasahoval.

Řidiči traktoru už ale nebylo pomoci. „Traktorista utrpěl mnohačetná poranění, neslučitelná se životem. Lékař na místě na následky těchto poranění konstatoval mužovu smrt," uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Místo si převzali policisté, kteří na místo povolali kriminalistický výjezd. „Hasiči pomocí vyprošťovacího nářadí traktor nadzvedli, zajistili a vyprostili tělo mrtvého muže. Následně celý traktor převrátili na kola. Drobný únik oleje zachytili pomocí sorbčního koberce," vylíčil mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička. Poté záchranáři přenesli tělo zemřelého k příjezdové cestě, kde je předali pracovníkům pohřební služby. Policisté tragickou nehodu nadále vyšetřují.