Řidič Toyoty ve věku třiceti osmi let projížděl obcí rychlostí nad povolených padesát kilometrů v hodině ve směru na Horní Lideč. Chodce překračujícího vozovku zřejmě přehlédl. Navíc padal jemný sníh, které se lepil na cestu. „Jel od Lidečka příliš rychle a nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Svědci poznamenali, že se jednalo o jednoho z místních, prý v sobě měl i nějakou štamprlu slivovice. Sražený chodec skončil na cestě. „Bydlí v Lidečku. Šel jen pár metrů. Přes lávku a pak přes cestu. Viděl jsem dva sanitní vozy,“ popsal Pavel Hromada z Lidečka.

Jako jedni z prvních na místě zasahovali zdravotníci. „Hned po oznámení totiž do obce vyrazila zdravotnická posádka s lékařem. Na místě zjistili, že chodec je v bezvědomí a má vážná mnohačetná zranění,“ uvedla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Hana Podlešáková s upřesněním, že se jedná o zranění hlavy a hrudníku. Sraženého muže ihned odvezla posádka sanitky na Anesteziologicko resuscitační oddělení do Krajské nemocnice ve Zlíně.

Policisté příčiny střetu stále prošetřují. Zatím vyloučili možnost, že by byl řidič opilý. Alkohol v dechu chodce podle mluvčí policie nebylo možné na místě provést.