Tragická událost se stala dnes (17. listopadu) krátce před osmou hodinou ráno. „V obci Hošťálková se stala dopravní nehoda, při které zemřel šestatřicetiletý cyklista. Na místo vyjely policejní hlídky, které následně zjistily, že řidič vozidla, které muže srazilo, z místa dopravní nehody utekl,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ilustrační fotografie.
Opilý řidič nasměroval vůz přes příkop až na pastvinu. Nadýchal čtyři promile

Na základě zjištěných okolností a výpovědí svědků se však ukázalo, že nemuselo jít „jen“ o tragickou dopravní nehodu. Do Hošťálkové vyrazil i krajský kriminalistický výjezd, který prověřoval, jestli se kromě závažné nehody nestal i jiný násilný trestný čin. Podrobnější informace o úmrtí muže, který pocházel z Hošťálkové a nyní žil v sousední Ratiboři, mají policisté zveřejnit v příštích dnech.

Opakované přejetí či útok nožem?

V příspěvcích lidí na sociálních sítích se mezitím objevily informace, že řidič cyklistu přejel opakovaně či dokonce zmínka o útoku nožem. Policisté prozatím tyto informace nekomentují.

„Přesnou příčinu úmrtí objasní až nařízená soudní pitva,“ sdělil Petr Jaroš s tím, že o právní kvalifikaci činu budou kriminalisté rozhodovat v následujících hodinách.

Mimo jiné musí nejprve důkladně vyslechnou řidiče, který utekl z místa smrtelné nehody, a jehož se následně podařilo dopadnout.

„Několik desítek minut dlouhá pátrací akce skončila úspěšně i díky všímavosti místních obyvatel,“ ocenil pomoc místních lidí policejní mluvčí.

Vypátrali muže s křivým nosem

Starosta Hošťálkové Petr Laštovica zase ocenil profesionální přístup policistů, jejich rychlý zásah a brzké dopadení hledaného řidiče.

„Z telefonátů občanů bylo cítit, že lidé mají strach, že nevědí, co se děje, proč je ve vesnici tolik policistů, vrtulník s termovizí. Pro běžný život v obci to bylo zvláštní,“ netajil Petr Laštovica.

Ilustrační foto
Při dopravní nehodě zemřela šestatřicetiletá řidička

Policisté požádali místní o pomoc při pátrání na základě získaného popisu. Pátrali po asi pětačtyřicetiletém holohlavém muži s bradkou, střední postavy, s křivým nosem, oděném do modrého pracovního oděvu.

„Informace jsme lidem předali prostřednictvím obecního rozhlasu. Čas, za který policisté hledaného dopadli, byl úžasný. Dědina si oddechla,“ dodal Laštovica.