Čtyřiapadesátiletá řidička měla vyjet mimo komunikaci a na chodníku srazit skupinku čtyř osob - ženu, muže a dvě děti. Dvě osoby skončily po nárazu v korytu potoka. Na místě zasahující profesionální hasiči ze Vsetína a z Valašských Klobouk po příjezdu vytáhli zraněné chodce z potoka.

„Sražená žena na místě svým zraněním podlehla. Jedno z dětí bylo transportováno vrtulníkem do nemocnice. Druhé dítě a muž utrpěli lehké zranění,“ popsala okolnosti nehody mluvčí policie Simona Kyšnerová.  

Velitel zásahu si na místo povolal psychologa hasičů, který pozůstalým poskytl první psychologickou pomoc.

„Nejhůře skončila mladá žena, u které hasiči společně se ZZS prováděli resuscitaci. Žena však utrpěla zranění neslučitelná se životem a na místě zemřela. Zraněné malé dítě hasiči pomohli transportovat do sanitky a následně do přivolaného vrtulníku, pro který zajišťovali místo na přistání,“ upřesnila mluvčí krajských hasičů Lucie Javoříková.

Druhé dítě vyvázlo bez zranění. Stejně tak posádka vozidla.

Přesné okolnosti tragédie policie nadále šetří, vyloučila ale alkohol.

„Dechová zkouška na alkohol byla u řidičky negativní,“ doplnila Kyšnerová. Nehoda částečně uzavřela hraniční přechod Střelná na Vsetínsku.

„Mnoho z nás má před sebou prodloužený víkend a těší se na slunečné dny plné zážitků. Prosíme všechny o obezřetnost a ohleduplnost nejenom na silnicích, abychom si tyto dny užili bez tragických událostí,“ apelovala na řidiče Javoříková.