Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

K nehodě na silnici E442 asi šest set metrů od odbočky na Hrachovec u Valašského Meziříčí ve směru na Zubří vyjeli profesionální hasiči ze stanice Valašské Meziříčí v 11.32.

„Při příjezdu k nehodě resuscitoval řidiče motocyklu člen Horské služby. Hasiči ho vystřídali. Spolujezdkyni z motocyklu také poskytli předlékařskou pomoc,“ informoval mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Doprava, dopravní nehoda, záchranáři. Ilustrační foto
Devatenáctiletá řidička havarovala, při vysoké rychlosti nezvládla řízení

Po příjezdu Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje konstatoval lékař u motorkáře úmrtí.

Bližší okolnosti a příčina tragické nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování vsetínských dopravních policistů a kriminalistů.

„Řidič osobního auta vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní, po které ovšem ve stejnou chvíli projížděl motocykl. Sedmapadesátiletý řidič motorky zemřel po srážce na místě, jeho o pět let mladší spolujezdkyni přepravili letecky do ostravské fakultní nemocnice,“ sdělil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Sedmasedmdesátiletého řidiče osobního auta a jeho spolujezdkyni převezli záchranáři k ošetření do nemocnice ve Valašském Meziříčí.
Hasiči provedli protipožární opatření a uniklé provozní kapaliny zasypali sypkou sorpční látkou.

Hlavní silniční tah byl po dobu záchranných prací a vyšetřování dopravní nehody zcela uzavřený. Policejní hlídky odkláněly dopravu na objízdné trasy.