Pětačtyřicetiletý řidič vyjel s autem Mitsubishi mimo silnici a narazil do břehu. V autě cestovalo šest lidí včetně tří dětí ve věku 2 až 12 let.

Pro čtyřicetiletou ženu a její dvouletou dceru přiletěl vrtulník, který je převezl do Fakultní nemocnice v Ostravě. Letecký způsob přepravy zvolili zdravotníci z toho důvodu, aby vzhledem k mechanismu zranění ženy co nejdříve vyloučili závažnější komplikace. "

Nakonec se ukázalo, že žena byla zraněná jen lehce v oblasti končetin, při převozu byla při vědomí,“ informoval mluvčí krajské letecké záchranky Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl. Její dvouleté dítě zraněné nebylo. „Letecky do nemocnice jelo proto, aby zůstalo s matkou,“ doplnil. Všichni ostatní cestující byli převezení na vyšetření do valašskomeziříčské nemocnice.

Rodina v autě vezla také psa, který se po nehodě zaběhl. O tom, jestli se našel, nemají ani policisté, ani rožnovští strážníci žádné informace. „Ztrátu psa nám nikdo neoznámil. Pravděpodobně to bude i proto, že rodina měla během nehody jiné starosti, než hlásit, že se jim zaběhl pes,“ uvedl šéf rožnovských městských strážníků Aleš Pilař.

Důvody, proč k dopravní nehodě došlo, jsou zatím neznámé. „Vyšetřování příčin nehody nadále pokračuje,“ sdělil vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.