V prvním případě pozapomněl dát přednost šofér za volantem Tatry T 815 s radlicí. Muž si myslel, že má vždycky přednost a ignoroval v Hluku dopravní značku dej přednost v jízdě. „Zleva po hlavní silnici přijížděl nákladní volkswagen. Jeho řidiče samozřejmě nenapadlo, že by mu sypač nedal přednost, a tak došlo ke střetu,“ uvedl k pondělní nehodě hradišťský policejní mluvčí Aleš Mergental. Sypač radlicí zachytil pravou stranu dodávky na které nadělal škodu za sto tisíc korun. Srážka se naštěstí obešla bez újmy na zdraví.

S lehkým zraněním však skončila pondělní nehoda v Uherském Hradišti. Třiapadesátiletý muž v autě Škoda Superb se při cestě z Jarošova do centra města nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru, kde se čelně srazil s vozidlem Ranult Clio. Náraz odhodil renault na další škodu superb. Dvaatřicetiletý řidič renaultu vyšel ze srážky s lehkým zraněním.

Celková škoda na všech autech se vyšplhala na čtyřicet tisíc. Řidič, který nehodu způsobil měl v krvi 0,35 promile alkoholu a policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz.