Podle policistů řidič nerespektoval zabezpečovací zařízení – na koleje vjel v okamžiku, kdy blikala výstražná červená světla. Strojvedoucí už střetu nemohl zabránit, vlak narazil do levé zadní části osobního auta.

Na místo nehody zamířily tři hasičské jednotky, hlídka policistů i posádka zdravotnické záchranné služby. Zásah kvůli současné epidemiologické situaci provázela zpřísněná opatření. Vyšlo totiž najevo, že řidič osobního vozu se minulý týden vrátil z Belgie.

„Z tohoto důvodu byla nasazena vyšší bezpečnostní opatření a prostřednictvím operačního střediska byla tato informace předána dalším složkám IZS, které mířily na místo události,“ informovali na svém webu hasiči Města Rožnov pod Radhoštěm. Později doplnili, že přijatá opatření konzultovali s hygieniky, podle nichž byla dostatečná.

Podle policejního mluvčího Petra Jaroše utrpěl řidič osobního auta lehké zranění.

„Byl převezen na ošetření do nemocnice ve Valašském Meziříčí,“ upřesnil Jaroš.

Nikdo další se nezranil, ve vlaku v době srážky cestovali tři lidé. Škoda na vlakové soupravě, osobním voze a přejezdu dosáhla podle prvotního odhadu půl milionu korun.

Zvýšená bezpečností opatření vyvolalo podle Petra Jaroše podezření, že by šofér vozu Škoda mohl být nakažený koronavirem.

„Jde o profesionálního řidiče kamionu, který se vrátil minulý týden ze západní Evropy, z Belgie,“ vysvětlil policejní mluvčí.

Belgie patří mezi země, pro něž z nařízení vlády platí, že lidé, kteří se z nich vracejí, musí dodržet povinnou čtrnáctidenní karanténu. Výjimku z této povinnosti ale mají mimo jiné právě profesionální řidiči nákladních vozidel.