Policisté a hasiči museli kvůli námraze zasahovat pouze u několika menších dopravních nehod. „Od včerejšího odpoledne jsme řešili spíše drobné případy. Nejvážnější byla srážka autobusu s osobním vozidlem na Hutisku-Solanci," prozradil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Řidič autobusu jedoucí ze Soláně na autobusovou zastávku neubrzdil na hlavní křižovatce v obci. „Následkem bylo lehké zranění spolucestující v automobilu. Byla proto převezená na ošetření do nemocnice. Nikdo další újmu na zdraví neutrpěl," přiblížil mluvčí.

Kvůli kluzké vozovce v noci na pátek, museli policisté zasahovat také ve Vsetíně. „Na ulici Zbrojovácká dostal řidič smyk a narazil do sloupu. nehoda se obešla bez zranění," řekl Malcharczik.

Policisté s hasiči dále řešili už jen drobné střety. Na ulici Zbrojovácká ve Vsetíně vyjel řidič osobního auta ze silnice, kde zůstal uvízlý. V Rožnově pod Radhoštěm na ulici 5. května zase došlo ke střetu dvou osobních aut.

Sjízdnost cest se oproti čtvrtečnímu odpoledni výrazně zlepšila. „Silnice první třídy jsme prohrnuli a ošetřili. Zůstávají na nich už pouze kousky rozježděného sněhu," prozradil ředitel Správy a údržby silnic (SUS)Valašska Jaromír Kořistka.

Silnice druhých tříd ošetřili jen inertním posypem. „Řidiči by si měli dát při jízdě pozor. Když se použije pouze chemický posyp, vzniká na vozovce ledovka," pokračoval Kořistka.

Mezi cesty, kde aktuálně ledovka hrozí nejvíce patří například výjezd z Vidče na Střítež nad Bečvou. Další nebezpečný úsek je mezi obcemi Branky a Kladeruby. Řidiči si musí dávat pozor také u sjezdu na Makov či na Sirákově.

V případě dalšího sněžení jsou podle ředitele pracovníci SUS stále v pohotovosti. „V terénu máme dvanáct sypačů. Pluhovat zatím nemusíme," doplnil Kořistka.