Dvojice zůstala v poničeném autě, které se při kolizi převrátilo na střechu. Podle sdělení zasahujících záchranářů a policistů se jedenašedesátiletá žena dostala z auta po několika minutách sama.

„Muž ale zůstal zaklíněný ve vraku, hlavu a celou horní část těla měl přitom pod úrovní hladiny," popsal mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Žena se dostala na břeh a k silnici, kde zastavila projíždějící auto. Zatímco jeho řidič oznamoval nehodu, další dva svědci vlezli do řeky a snažili se převrátit havarovaný vůz. Za pár okamžiků se k nim přidali také dva strážníci městské policie, kteří jeli shodou okolností krátce po nehodě kolem.

„Všimli si ženy, která se v promočeném oděvu pohybovala na břehu řeky. Ta je upozornila na havarované auto. Neváhali a ihned naskákali do Bečvy a muže z vozu vysvobodili," vylíčil pohotový zásah ředitel valašskomeziříčské Městské policie Ivan Kadora.

Na břehu strážníci okamžitě začali s oživováním bezvládného muže. Do resuscitace se následně zapojili také hasiči a zdravotníci, kteří dorazili na místo.

„Životní funkce muže se podařilo obnovit. Sanitka jej převezla do valašskomeziříčské nemocnice. Zůstává v kritickém stavu na ARO," přiblížil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Doplnil, že manželka řidiče se nezranila. Utrpěla však psychický šok.

Dvaašedesátiletého muže později lékaři nechali převést z Valašského Meziříčí na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Novém Jičíně. Redakci to potvrdila Radka Miloševská, mluvčí skupiny Agel, pod kterou obě zmiňovaná zdravotnická zařízení patří.

„Pacient je nadále ve velmi vážném stavu," řekla Miloševská.

Vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková upřesnila, že manželský pár ve Škodě Fabia přijížděl po ulici Kouty od tenisových kurtů kolem koupaliště směrem k mostku přes Rožnovskou Bečvu. „Řidič z dosud nezjištěných příčin nezvládl najet na mostek přes Bečvu a havaroval do koryta řeky," řekla Lenka Javorková.

Mluvčí krajské záchranky Petr Olšan naznačil, že za nezvládnutím řízení by mohla být zdravotní indispozice dvaašedesátiletého muže. Při řízení se mu údajně udělalo špatně.

Poté co se zdravotníci postarali o účastníky nehody, hasiči zajistili vrak vozu proti úniku provozních kapalin. K jeho vyproštění přivolali automobilní jeřáb. Policisté museli v době vyzvedávání vraku silnici zcela uzavřít. Nehodu nadále vyšetřují.