Ve „dvoře“ jednoho z panelových domů se totiž objevila skupinka srnek.

„Najednou se něčeho polekaly a rozprchly se. Jedna z nich v panice narazila do přízemního sklepního okénka a spadla do sklepa. Odtud už se jí nedařilo vyskočit ven. Lidé, kteří splašenou srnku pozorovali, přivolali městské strážníky,“ popsal podrobnosti náhodný svědek Pavel Stehlík.

Příjezdem ochránců zákona ale příběh nešťastné srnky zdaleka neskončil.

„Bylo nutné sehnat majitele sklepa, který v době události nebyl doma. Do doby jeho příchodu jsme nemohli prakticky nic dělat, vniknutí do sklepa by v tomto případě bylo nezákonné,“ vysvětlil zástupce velitele hradišťské městské policie Vlastimil Pauřík, který dodal, že za osmnáct let svého působení u policie podobnou událost nepamatuje.

Majitele sklepa se podařilo sehnat až po několika hodinách. Vyděšené zvíře musel nakonec utratit přivolaný myslivec. Srnka se totiž vážně poranila o střepy rozbitého okna. Sklo ji doslova skalpovalo velkou část kůže. Smutnou událost připomínaly ještě několik hodin poté krvavé skvrny ve sklepě i část utržené srsti na poškozeném sklepním okně.

O příčinách, proč srnka zpanikařila, zainteresovaní jen spekulují. „Netuším, co ji mohlo tak vyděsit,“ pokyvuje nechápavě hlavou svědek příhody Pavel Stehlík.

Myslivci ale tvrdí, že zkratovité chování plachých zvířat v blízkosti lidských obydlí není ničím výjimečným.

„Příčinou mohl být pes, který je vyrušil při shánění potravy. Srnky pak z pole utekly do dvora domu. Možná i tam uslyšely nebo spatřily psa či člověka a v panice se rozprchly. Jedna ze srnek patrně hledala skrýš v prostorách sklepa, který uviděla. Ve zmatku však přehlédla sklo a proletěla jím,“ domnívá se zkušený myslivec Josef Sedlář z Uherského Hradiště.