Mohly za to namrzlé cesty. Nejvážnější z nich se stala na obchvatu Vsetína, kde se na úseku dlouhém asi čtyřicet metrů v krátkém časovém rozmezí staly hned tři střety, z toho jeden střet byl čelní.

Nejvážnější byla nehoda vozů Peugeot 406 a Jeep Cherokee. „Řidič peugeotu nezvládl na zledovatělé vozovce řízení a přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím Jeepem,“ popsala vážnou kolizi vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Ve změti pomačkaných plechů zůstali zaklíněni tři lidé. O jejich vyproštění se postarali hasiči. Povolán byl také vrtulník, který transportoval jednoho z účastníků srážky s vážnými mnohačetnými poraněními hlavy a pánve do nemocnice v Ostravě. Další dvě osoby, které tvořily posádku Jeepu převezli záchranáři do nemocnice ve Vsetíně.

Policisté krátce po nehodách celý obchvat města uzavřeli.

Čtěte více + FOTOGALERIE: Série nehod zablokovala obchvat Vsetína

Pomoc záchranářů byla nutná ve dvou případech i na Luhačovicku. Zde nejprve v Luhačovicích taxík zezadu narazil do nákladního auta.

„Při nehodě došlo ke zranění řidiče, který zůstal sedět v osobním autě. Hasiči mu pomohli vystoupit a předali ho k ošetření posádce zdravotníků,“ popsal nehodu mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček. Dodal, že v tu chvíli přišlo hlášení o další nehodě, která se stala o pár kilometrů dál v Dolní Lhotě. Na začátku obce se totiž narazila sanitka do dvou aut.

„Nejdříve došlo k dopravní nehodě dvou osobních aut. Do nich pak narazila sanitka, která mířila k nehodě do Luhačovic. Na namrzlé vozovce se ale stala neovladatelná a narazila do vraků obou osobních aut už bez posádek. Před pádem sanitky do srázu ochránila vůz svodidla,“ uvedl Mitáček. Dodal, že při této události byli zraněni oba řidiči z osobních vozů, ze sanitky nikdo.

Krušno bylo i na Kroměřížsku. Nejprve v Nové Dědině jeden z hasičů zahlédl ráno cestou do práce havarované auto. V něm byla v bezvědomí čtyřiadvacetiletá mladá žena. Dostala smyk a s vozem nabourala do stromu. Hasič ihned zavolal ostatní záchranáře a před jejich příjezdem poskytl ženě první pomoc.

Hasiči pak zamířili i do obce Lutopecny, kde se střetly dva vozy. Jeden z nich zůstal na boku. Nikomu se naštěstí nic nestalo, a tak se jednotka mohla věnovat zajištěním vraků proti požárům. Naopak dva zraněné si vyžádal střet dvou aut ve Střížovicích.

„Jeden ze zraněných zůstal ve vraku auta zaklíněný a hasiči jej museli vyprostit,“ popsal další nehodu mluvčí hasičů.

Čtěte více + FOTOGALERIE: Namrzlé silnice způsobily vážné nehody

Šárka Šarmanová, Michal Burda