K první dopravní nehodě došlo ve středu večer na jedné z křižovatek v Rožnově pod Radhoštěm. Šedesátiletý cyklista jel po chodníku podél silnice, následně sjel na komunikaci a při snaze opět najet na chodník narazil předním kolem do obrubníku.

„To samozřejmě nemohlo skončit jinak než pádem z kola. Muž byl následně převezen do nemocnice, ale ještě před tím s ním policisté provedli dechovou zkoušku na alkohol, která potvrdila podezření, že na kolo usedl pod jeho vlivem – nadýchal 1,3 promile alkoholu,“ přiblížil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Tragická dopravní nehoda částečně uzavřela hraniční přechod Střelná na Vsetínsku
Tragická nehoda u hraničního přechodu Střelná. Řidička najela do skupinky chodců

O několik hodin později, asi patnáct minut po půlnoci, se podobná situace opakovala v sousedním Zubří. Tam na jedné z místních komunikací havaroval devětačtyřicetiletý muž na elektrokoloběžce.

„Při návratu domů najel řidič na odvodňovací kanál a upadl na ulici. I on skončil v nemocnici a také tento muž nebyl střízlivý. Krátce po havárii nadýchal bezmála dvě promile alkoholu,“ upřesnil okolnosti havárie Jaroš.

Hasiči zasahují v úterý 19. září 2023 dopoledne v Horní Bečvě na Rožnovsku, kde se převrátila ciserna s vodou.
Řidič u Horní Bečvy převrátil cisternu s vodou. Vyvázl nezraněný

Podle jeho slov budou oběma řidičům večer ze středy na čtvrtek připomínat nejen šrámy, které při nehodách utrpěli, ale zřejmě i několikatisícové pokuty, které jim za jejich přestupky hrozí.