Nehoda se stala krátce před druhou hodinou odpoledne ve Valašském Meziříčí v Masarykově ulici. „Řidič s s autem značky Ford Focus jel po zmiňované ulici a při vyjíždění z kruhového objezdu na ulici Nádražní srazil na přechodu pro chodce přecházející dítě,“ popsala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Než z vozu vystoupil, dítě bylo pryč. Rozhlížel se po něm a vtom uviděl kousek za přechodem utíkajícího chlapce, o kterém si myslel, že je to ten, kterého srazil. „Doběhl ho a zeptal se, zda je v pořádku. Chlapec řekl, že je. Řidič proto s klidným svědomím, že se nic nestalo, nasedl do svého auta a z místa odjel,“ vysvětlila policejní mluvčí.

Nehoda však měla svědka, který událost ihned oznámil na linku 158.Všechny hlídky v terénu dostaly informaci o ujíždějícím stříbrném vozidle Ford Focus i s přesnou registrační značkou. „Kolegové řidiče kousek za Valašským Meziříčím, před obcí Poličná zastavili,“ vylíčila Javorková.

Šofér byl překvapen, když mu policisté řekli, že srazil dívku, která má lehké zranění. „Šedesátiletý řidič z Karlových Varů si myslel, že srazil kluka, kterého posléze oslovil. Vůbec netušil, že sražená chodkyně je dívka,“ řekla policejní mluvčí.

Třináctiletá dívka totiž po nehodě z místa odešla. Má pouze odřeniny a modřiny. „Kolegové vyrozuměli rodiče mladé slečny, kteří ji odvezli na ošetření do nemocnice. Policisté nyní nehodu vyšetřují a zjišťují, kdo střet zavinil,“ doplnila Javorková.