První událost byla ohlášena po deváté hodině v katastrálním území Velkých Karlovic. Jednalo se o úraz turistky. Na místo vyrazili místní dobrovolní hasiči a také jednotka z Karolinky se čtyřkolkou.

Právě ta se nakonec jako jediná dostala až ke zraněné ženě. „Vzhledem k extrémně kopcovitému terénu ji záchranáři museli po ošetření do sanitního vozu několik set metrů bezpečně transportovat ručně – bez použití nosítek – v přívěsném vozíku,“ popsal mluvčí krajských hasičů Adam Fuksa.

Osmnáctiletý řidič nezvládl ve středu 28. června 2023 řízení vozu BMW, s autem skončil v potoce v Ratiboři na Vsetínsku.
Osmnáctiletý řidič nezvládl BMW. Dostal smyk a havaroval do potoka v Ratiboři

Druhou podobnou událost řešili hasiči po třinácté hodině u Ratiboře. Tentokrát šlo o zraněného cyklistu. Operační důstojník na místo vyslal profesionály ze stanice Vsetín a dobrovolné jednotky z Hošťálkové a Jablůnky, včetně dvou čtyřkolek.

Hasiči zasahují ve středu 28. června 2023 v náročném lesním terénu u Ratiboře na Vsetínsku, kde se zranil cyklista.Hasiči zasahují ve středu 28. června 2023 v náročném lesním terénu u Ratiboře na Vsetínsku, kde se zranil cyklista.Zdroj: JSDH Hošťálková a JSDH Jablůnka„Toto rozhodnutí mělo zásadní vliv na rychlost pomoci, neboť cesta k místu byla zatarasena popadanými stromy a jako jediní se až ke zraněnému dostali právě dobrovolní hasiči z Hošťálkové, kteří zvolili jinou trasu,“ vylíčil Fuksa.

Po prvotním ošetření hasiči cyklistu transportovali k vozidlu záchranné služby, kde si jej do své péče převzali zdravotníci.