Krátce před pátou ráno srazilo ve Vsetíně auto motorkáře. Osmapadesátiletý muž ze Vsetína ve Škodě Favorit mu při výjezdu z vedlejší silnice nedal přednost. „Jezdec ještě v době příjezdu záchranářů ležel na silnici. Zdravotníci mu poskytli první pomoc a hasiči pomohli s jeho uložením na nosítka a s přenesení do sanitního vozu. Po poskytnutí nezbytné péče byl odvezen do nemocnice,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Podle lékařů má čtyřicetiletý motorkář zlomené obě nohy.

Auto vjelo do protisměru

Další vážné zranění řidiče si vyžádala havárie u Březolup na Uherskohradišťsku, kde do sebe narazila dvě auta a dodávka. „Muž v renaultu z prozatím nejasného důvodu přejel do protisměru, kde čelně narazil do dodávky. Tu náraz odhodil mimo silnici, kde se přetočila přes střechu zpět na kola. Renault se po střetu vrátil do svého jízdního pruhu a narazil do škodovky, která jela původně za ním. Její řidič se snažil střetu vyhnout, ale rotující renault do něj stejně narazil,“ popsal mluvčí uherskohradišťské policie Aleš Mergental.

Sedmapadesátiletý muž zůstal po nehodě v renaultu zaklíněný a museli jej vystříhat hasiči. S těžkým zraněním jej pak vrtulník transportoval do Brna. „Dvojice mužů, která jela v dodávce, utrpěla lehká zranění. Čtyřiadvacetiletému muži ve škodovce se nic nestalo,“ poznamenal dále policejní mluvčí. Doplnil ještě, že doprava v místě nehody byla zcela zastavena a odkláněna.

Další pomoc hasičů včera kolem půl osmé ráno směřovala i do Kroměříže, kde jedno ze zaparkovaných aut leželo na boku.

Za tuto událost mohla skupina výtržníků, kteří vůz převrátili. „Z malého fiatu začaly unikat provozní kapaliny, které hasiči zlikvidovali sorbenty. Auto pak převrátili zpět na kola,“ popsal mluvčí další zásah.