Vážná dopravní nehoda se na hlavním silničním tahu u Zubří mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm stala krátce před čtrnáctou hodinou.

„Řidič osobního vozu Toyota Avensis z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím Fordem Galaxy," uvedla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková. Toyota zůstala po srážce převrácená na silnici. Ford, ve kterém cestovala čtyřiatřicetiletá žena z Brněnska se třemi malými dětmi, skončil za krajnicí v příkopu.

Při nehodě se těžce zranil řidič Toyoty. Zdravotníci jej po prvotním ošetření naložili do přivolaného vrtulníku, který jej transportoval do nemocnice v Ostravě.

Jen souhrou šťastných okolností nebyly následky nehody ještě vážnější. Řidička druhého vozu, roční chlapec a tříletá dívka vyvázli bez zranění.

„Lehké zranění utrpěla pouze pětiletá holčička," přiblížila Lenka Javorková. Záchranáři ji převezli na ošetření do nemocnice ve Valašském Meziříčí.

„Hasiči mezitím zajistili vraky proti požáru a za pomocí sorbentů likvidovaly uniklé provozní kapaliny," doplnil mluvčí krajských hasičů Libor Netopil. Během odklízení následků střetu byl hlavní silniční tah zcela uzavřen.

Vrtulník letecké záchranné služby však nezasahoval jen u Zubří. Dvaadvacet minut po šestnácté hodině si jeho asistenci vyžádali také zdravotníci k přepravě staršího muže z nepřístupného terénu Žítkových pasek u Lužné. Poranil si hlavu při pádu ze schodů.

Ze Vsetína na místo vyrazili také hasiči v terénním voze Jeep Cherokee. „Náš vůz byl také jediným, který se dostal až k chatě, v němž se měl zraněný nacházet," přiblížil Netopil.

Ještě před příjezdem záchranářů se však podařilo zraněného dostat k sanitě a vrtulníku jiným autem. „Po vyšetření pacienta se navíc ukázalo, že jeho zranění nevyžaduje letecký transport," doplnil Libor Netopil. Sanitka muže převezla do vsetínské nemocnice.