Nešťastník utrpěl velmi vážné poranění, se kterým jej zdravotníci vrtulníkem dopravili do Fakultní nemocnice v Ostravě. V péči tamních lékařů zůstává i nadále. Neštěstí na kolejích vyšetřují policisté. Zjišťují, zda se jednalo pouze o náhodu, nebo jestli se muž nerozhodl ukončit život dobrovolně.

Nehoda se odehrála poblíž železničního přejezdu do areálu bývalého podniku Tesla v Rožnově pod Radhoštěm. „Strojvedoucí jel s vlakovou soupravou, ve které cestovalo asi dvacet lidí, ve směru od Valašského Meziříčí. Za zmíněným přejezdem uviděl ležet na kolejích muže,“ přiblížila vteřiny před neštěstím vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Strojvedoucí začal ihned troubit a neprodleně aktivoval také rychlobrzdu.

Střetu však už zabránit nedokázal. „Muž v kolejišti utrpěl vážné poranění, se kterým byl vrtulníkem převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě,“ uvedla Javorková.

Mluvčí ostravského zdravotnického zařízení Tomáš Oborný prozradil, že pacienta hospitalizovali na jednotce intenzivní péče Neurochirurgické kliniky. „Jeho stav je velice vážný,“ uvedl včera Oborný.

Okolnostmi nešťastné nehody se nadále zabývají rožnovští policisté. Hned po střetu vyzvali k dechové zkoušce strojvedoucího vlaku. Test prokázal, že před nástupem do práce alkohol nepil.

Zda byl pod vlivem alkoholu zraněný muž, se policisté dozvědí až z vyšetření odebraného vzorku krve.