K první nehodě vyjížděli policisté a záchranáři krátce před šestou hodinou ráno. V místě zvaném U křížku jednadvacetiletý řidič osobního auta značky Ford nezvládl řízení. „Na mokré vozovce dostal při průjezdu zatáčkou smyk a sjel do příkopu," přiblížil okolnosti nehody policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

V autě se zranili dva lidé ze Vsetínska. „Řidič i jeho o rok starší spolujezdkyně převezli zdravotníci k dalšímu ošetření do vsetínské nemocnice," dodal policista.

Převoz zraněných do nemocnice potvrdil také mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. „Muž zůstal s poraněním hlavy v nemocnici ve Vsetíně. Mladou ženu jsme s mnohačetnými poraněními přepravili na oddělení ARO v Krajské nemocnici ve Zlíně," poznamenal Petr Olšan.

Dechová zkouška prokázala, že šofér před jízdou nepil alkohol. Škodu na autě odhadují policisté na přibližně šedesát tisíc korun.

O šest hodin později se v Jablůnce bouralo znovu. Silničáři tu podél hlavní cesty sekali trávu. Provoz z bezpečnostních důvodů svedli do jednoho pruhu a řídili jej kyvadlově.

Na znamení stop zastavil kamion. Za ním zůstal stát se svým autem značky Škoda Octavia také šestačtyřicetiletý řidič z Olomoucka. „Další kamion, který jel za nimi, už jeho pětapadesátiletý řidič z Ostravy zabrzdit nestihl," uvedl k další nehodě mluvčí.

Náraz zezadu i zepředu osobní auto v podstatě zničil. „Škodu odhadujeme na osmdesát tisíc. Vozidlo je ale v podstatě na odpis," vyjádřil se policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Přestože následky nehody příjemný pohled nenabídly, spíše naopak, nikdo z účastníků kolize nebyl zraněn.